O Nas

„OKOŁOPORODOWO Mobilne Centrum Edukacji  Katarzyna Szmurło” powstało z myślą o przyszłych i młodych mamach, które chcą zdobyć wiedzę, przygotować się do porodu, połogu oraz karmienia piersią.

Jeśli potrzebujesz porady w temacie okołoporodowym, czy też  szukasz szkoły rodzenia, wsparcia w okresie laktacji, chcesz nauczyć się masować niemowlę to chętnie do ciebie przyjedziemy.

Wspieramy i dzielimy się doświadczeniem

Każdy miesiąc ciąży wnosi w Twoje życie coś nowego. Obserwujesz rosnący brzuszek, zmieniające się ciało, czekasz z utęsknieniem na pierwsze ruchy dziecka . Każdy miesiąc zbliża cię do bycia mamą. Pojawiają się nowe pytania, problemy, troski. I niestety często zostajesz z tym sama.

Obserwując kobiety w ciąży czy te świeżo po porodzie, widzimy, że często są pozostawione bez odpowiedniego wsparcia. Zagubione w licznych radach krewnych i znajomych ( często przeciwstawnych), czują się niekompetentne i bardzo zmęczone macierzyństwem. Dodatkowo brak czasu uniemożliwia uczestniczenie w Szkole Rodzenia czy innych kursach dla rodziców.  A czasami wystarczyłoby jedno spotkanie , fachowa porada czy nawet konkretna odpowiedz na mailu aby przywrócić wiarę we własne  kompetencje w roli mamy oraz radość z macierzyństwa.

Pamiętając, że to twoja/wasza ciążą oraz Wasze dziecko, w trakcie każdego spotkania skupimy się na temacie, który najbardziej was interesuje. Wiemy, że ty, droga mamo , nie zawsze możesz czuć się dobrze, dlatego każde spotkanie jest stworzone indywidualnie dla Ciebie tak, abyś czuła się komfortowo i bezpiecznie.

Pokażemy, jak czerpać radość z tego, co do tej pory było postrzegane jako problem.

OKOŁOPORODOWO powstało również z myślą o  osobach, które niosą wsparcie kobietom  w okresie okołoporodowym (doule, Promotorzy Karmienia Piersią, Instruktorzy Szkoły Rodzenia). Tworzymy i prowadzimy szkolenia specjalistyczne dla osób wspierających mamy i przyszłe mamy.

 

O Nas

Katarzyna Szmurło – doula (Członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce),  Promotor Karmienia Piersią (tytuł uzyskany w Centrum Nauki o Laktacji) oraz  Instruktor Aktywnej  Szkoły Rodzenia ( Dyplom Fundacji Rodzić po Ludzku). Każdego dnia mam przyjemność uczestniczyć w życiu kobiet spodziewających się dziecka oraz tych, które już urodziły. Prowadzę  m.in Mobilną Szkołę Rodzenia z dojazdem do klientów, zajęcia relaksacyjne w ciąży, wspieram w okresie laktacji,  przygotowuję do porodu,  połogu, karmienia piersią oraz wczesnego rodzicielstwa. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży  karmiących piersią oraz specjalistyczne szkolenia dla specjalistów wspierających kobiety w okresie okołoporodowym. Skupiam się na podniesieniu świadomości  ciała i umysłu przyszłych i obecnych rodziców.

Prywatnie mama dwóch córeczek. Uwielbiam spędzać czas z rodziną na spacerach, podróżując oraz grając w gry planszowe. Lubię spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu ale czasami i mnie dopada lenistwo. Wtedy najlepszym lekarstwem dla mnie jest ciekawa książka, przeważnie o tematyce okołoporodowej oraz ulubiona czekolada 😉

 

Adrianna Bloch – położna, absolwentka studiów magisterskich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam wraz z powstaniem Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Stale pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, konferencjach oraz czytając książki i artykuły dotyczące ciąży i porodu.

W czasie wolnym czytam książki i planuję kolejne podróże. Uwielbiam chodzić do teatru. A po ciężkim dyżurze – na basen

Podziel się ze znajomymi